КИИП домакин на Общо събрание на ЕСЕС

Начало > Сп. Инженеринг ревю - брой 8, 2009 > 02.11.2009

Текст под снимка
На 14 ноември т.г. Европейският съвет на инженерните камари в Европа (ECEC) проведе своето шесто редовно годишно общо събрание - в българската столица. Домакин на форума бе Камарата на инженерите в инвестиционното проектиране (КИИП), която е член на Съвета от 2007 г.
С провеждането на общото събрание официално приключи тригодишният мандат на ръководството на съвета и бе проведен избор за нов управителен орган.
Единодушно бе избран новият Президент на съвета - дипл. инж. Йозеф Робл, досегашен генерален секретар на ЕСЕС. Изборът за позициите на тримата вицепрезиденти протече при голяма конкуренция, увериха от българската камара От номинираните членове на Федералната камара на Германия, както и на камарите на Италия, Словения, Словакия, Унгария, България и Сърбия на първия тур бяха избрани инж. Димитър Начев, председател на КИИП София-град и инж. Ханс Каммайер, заместник председател на Федералната камара на Германия. След балотаж бе избран и третият вицепрезидент на ЕСЕС - инж. Кротомир Ремец, председател на Камара на инженерите на Словения.
Досегашният президент инж. Мирко Орешкович поздрави избраните нови членове на управляващия борд и благодари на българските домакини за чудесната организация. „Изборът на представителя на българската камара на инженерите на този висок пост е израз на извоювано доверие и изграден имидж на КИИП България на европейско ниво, доказан с активна дейност през двете години членство на българската камара в ЕСЕС" - сподели инж. Орешкович.



Новият брой 1/2025

брой 1-2025

  ЧЕТЕТЕ БРОЯ ОНЛАЙН

ВСИЧКИ СТАТИИ | АРХИВ



ОЩЕ ВОДЕЩИ ТЕМИ
Специфициране на UPS системи за индустрията

Специфициране на UPS системи за индустрията

Изборът на достъпно, издръжливо и дълготрайно решение, работещо перфектно с изградената електроенергийна инфраструктура, понякога може да изглежда като непосилна задача ... още
Ефективен контрол на заваръчен дим

Ефективен контрол на заваръчен дим

Оптималният вариант е улавящият механизъм да се позиционира възможно най-близо до заваръчния шев, без това да нарушава работния процес ... още

Top